İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim Koşulları

 

İade ve Değişim Politikamız

 

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

 

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir malı reddederek gerekçe göstermeksizin ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen www. http://metal-san.com.tr’den yapılmış olan alışverişlerde 30 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

 

Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte ürün değişimi yapabilirsiniz. Kampanyalı ürünlerde sadece birebir değişimi yapılmaktadır. İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır. İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır. Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.

 

Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar vb. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir.

 

Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

 

Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

 

İade edilecek ürünlerde kimyasal ürünler ve iz bırakacak bir sıvı olmaması gereklidir.

 

İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

30 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin Aras Kargo aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir.

 

İadeler aşağıdaki adresimize yapılmak zorundadır;

 

İKİÇEŞMELİK CAD. NO:59 ÇANKAYA/ İZMİR 0 (232) 445 09 90

 

İADE İŞLEMLERİ

 

 • İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

 • Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber en yakın Aras Kargo ofisine (Aras Kargo ofisleri için tıklayınız) Ürününüz teslim alındığında bir eposta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme methodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.

 

 • İade siparişinize ait ödemeniz, iade ürününüz teslim alındığı tarihten itibaren en fazla 7 iş günü içerisinde bankaya bildirilecektir. Ücret iadeniz yapıldığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir. Geri ödeme konusunda bilgi almak için 0 (232) 445 09 90 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya www.metal-san.com.tr web sitemizden üye girişi yaparak “hesabım” sayfasında yer alan “mesaj gönder” – “sipariş ile ilgili konular” başlığını kullanabilirsiniz.
 • Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.

 

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

 

 • Size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte değişim yapabilirsiniz. Ürünüz hediye ve faturanız yok ise sadece değişim kartı ile mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İade işleminizi ise aşağıdaki adımlara göre ürününüzü iade adresimize göndererek yapabilirsiniz.
 • İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır.
 • Size en yakın mağazayı bulmak için Mağaza Listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

TESLİMAT İŞLEMLERİ

 

 • Siparişinizin onaylanmasından sonra “Hesabım” bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz.

 

 • Online olarak sitemizden verilen siparişler sipariş formunda belirtilen zaman içinde periyodik olarak her gün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 17.00’den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir.

 

 • Siparişler sadece Türkiye sınırları içinde olması gerekir. Yurtdışı kargo hizmetimiz bulunmamaktadır.

 

 • İndirim ve promosyon zamanlarında, artan talep nedeniyle teslimatın biraz daha geç gerçekleştirilebileceğini bilmenizi isteriz.

 

 • Teslimatlar, sipariş ettiğiniz ürünlerin stokta bulunması ve ödemenizin alınabilmesi halinde yapılabilecektir.